Kontakta oss

Förskolan LÄR i Gustavsberg startades av Tove Ryman år 1995 och har drivits i privat regi sedan hösten 2001 då även Skolan LÄR startade. Tove Ryman är VD i företaget och arbetar även som rektor och förskolechef för enheterna på Värmdö.

Tove Ryman
VD/Rektor
070 755 77 08
tove.ryman@skolanlar.nu

Förskolan Gustavsberg
Rödhakevägen 6
134 42 Gustavsberg
Tel: 08-570 332 30 / 08-570 340 60
Fax: 08-570 340 06
Tove Ryman tove.ryman@skolanlar.nu

Förskolan Nacka
Gustavsviksvägen 10
132 36 Saltsjö-Boo
Avdelningstelefon: 08 715 40 06
Kontoret: 08 715 40 43
Förskolechef LÄR i Nacka
Malin Fors
malin.fors@skolanlar.nu

Förskolan Östermalm
Linnégatan 80
115 23 Stockholm
Tel: 782 81 20
Fax: 782 81 70
Förskolechef LÄR Östermalm
Marie Storck
marie.storck@skolanlar.nu

Skolan LÄR
Kyrkogårdsvägen 4
134 41 Gustavsberg
Tel: 08-570 333 81
Fritids: 08-570 309 11
Helene Knutsson, Rektor
helene.knutsson@skolanlar.nu

Administration
Fia Corbin
fia.corbin@skolanlar.nu
Tel: 570 340 60

Skolsköterska
Michael Ihrman
michael.ihrman@skolanlar.nu

Skolsköterskan är på skolan tisdag och torsdagar vårtermin 2017